Program Rehabilitacja +

Ciekaw co przed Tobą?
Plan Programu Rehabilitacja+

Ważnym punktem Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacja+ jest bardzo aktywny turnus rehabilitacyjny, który trwa najczęściej od niedzieli do soboty.
Jest to intensywny czas, gdzie podczas turnusu wykonamy badania wstępne, przeprowadzimy konsultacje lekarskie oraz fizjoterapeutyczne.
Każdy pacjent otrzymuje cykl zabiegów rehabilitacyjnych, odpowiednio dobrany do danych schorzeń. Zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług, w tym celu stworzyliśmy Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica przy Hotelu Łężeczki.
Turnusy Rehabilitacyjne RehMedica Wyróżnia:
– Profesjonalna kadra, Indywidualne podejście do każdego pacjenta,
– Usługi na najwyższym poziomie, – Program edukacyjny, – Najnowocześniejszy sprzęt medyczny,
– Doradztwo w indywidualnym doborze ćwiczeń,
– Fizjoterapeuci do wyłącznej dyspozycji Uczestników Programu Rehabilitacja+.

Plan pobytu w Centrum Rehabilitacji Leczniczej

Podczas pierwszej wiztyty zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad, którego celem jest zebranie informacji o stanie zdrowia Kuracjusza.
Wywiad obejmuje dane personalne, przebieg wcześniejszego leczenia, informacje na temat przebytych chorób, operacji czy rehabilitacji; obecny stan zdrowia i dolegliwości współtowarzyszące jakimi mogą być cukrzyca, nadciśnienie, alergie, zaburzenia neurologiczne, równowagi itp.; leki, które przyjmuje oraz styl życia i rodzaj wykonywanej pracy.
W następnej kolejności przechodzimy do badania klinicznego. Badanie lekarskie obejmuje osłuchanie Pacjenta stetoskopem, pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz weryfikacja badań dodatkowych takich jak: RTG, USG, CT, MRI.
Fizjoterapeuta natomiast rozpoczyna badanie od bserwacji postawy ciała i poruszania się Kuracjusza. Pod kontrola teapeuty, Pacjent wykonuje ruchu, dzięki którym oceniana jest sprawność i zakres ruchomości w danym stawie i płaszczyźnie. Kolejnym elementem jest diagnostyka palpacyjna tkanek miękkich, mięśni, powięzi, naczyń krwionośnych, struktur kostnych i układu nerwowego.
Badane jest również napięcie mięśniowe, temperatura skóry oraz czy ucisk danej tkanki jest przyczyna innych dolegliwości bólowych.

W Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy Pacjenci czuli się wyjątkowo. Kadra medyczna zapewnia uczestnikom indywidualny zakres rehabilitacji. Opiekunowie zapewniają troskliwą opiekę oraz rodzinną atmosferę sprzyjającą leczeniu i rehabilitacji.
Celem prowadzonej przez nas terapii jest:
– Zapewnienie odpowiednich warunków do regeneracji uszkodzonych struktur,
– Odzyskanie pełnego zakresu ruchomości stawów i siły mięśniowej,
– Odbudowa czucia głębokiego, stabilizacji i kontroli nerwowo-mięśniowej,
– Znalezienie i korekcja przyczyny bólu, a nie tylko objawu.

W procesie rehabilitacji wykorzystujemy m.in.:
– Konsultacje lekarskie,
– Konsultacje fizjoterapeutyczne,
– Terapię manualną,
– Terapię tkanek miękkich,
– Masaż głęboki,
– Masaż relaksacyjny,
– Kinesiotaping,
– Ćwiczenia wzmacniające,
– Kinezyterapie- leczenie ruchem,
– Fizykoterapie- leczenie za pomocą różnych form impulsów elektrycznych, pola magnetycznego, fal akustycznych i światła,
– Platformę Schaumanna.

Centrum Rehabilitacji Leczniczej Rehmedica wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt medyczny, zapewniamy:
– Terapie rafiowalą ukierunkowaną,
– Fale uderzeniową,
– Laseroterapie wysokoenergetyczną,
– Prądy inteferencyjne IF/AMF,
– Prądy Kotz’a,
– Magnetoterapie,
– Jonoforeze,
– Kritoterapie punktową,
– Ultradźwięki.

Szczegółowy opis wykonywanych zabiegów naszymi sprzętami dostępny jest w zakładce „Zabiegi” badź TUTAJ.

Podczas pobytu w naszym Ośrodku przygotowaliśmy dla naszych Kuracjuszy szereg zajęć, które odbywają się na sali gimnastycznej, na basenie, a gdy pogoda na to pozwala, także na świeżym powietrzu.
Doświadczeni instruktorzy wskazują, jak poprzez odpowiednio dobrany cykl ćwiczeń i systematyczną pracę pozbyć się niektórych dolegliwości, a także wzmocnić organizm.
Szczególnie lubianą formą aktywności podczas turnusów są zajęcia ruchome na basenie.
Woda działa rozluźniająco na mięśnie, które odpowiednio stymulowane poprzez ćwiczenia również zyskują na sprawności. Przebywanie w basenie z podgrzewaną wodą, saunie lub jacuzzi, pozwala poczuć się lepiej zrelaksować.
Urokliwe tereny Sierakowskiego Parku Krajobrazowego sprzyjają pieszym wycieczkom. W myśl łączenia przyjemnego z pożytecznym dajemy Państwu możliwość zapoznania się z techniką nordic walking. Nasi instruktorzy dopasują indywidualnie sprzęt do każdego z uczestników, a następnie pokazują jak odpowiednio z niego korzystać, aby efektywnie angażować 90% mięśni, ponieważ takie możliwości daje nam ten sport.
Podczas pobytu przewidziana jest również bogata oferta zajęć kulinarnych, animacje, a także zabawy taneczne.

W naszej pracy z Pacjentem zauważyliśmy, że bardzo ważna jest świadomość i wiedza.
Często, na niektóre dolegliwości, jesteśmy w stanie pomóc sobie sami- naturalnymi i nieinwazyjnymi metodami.
Przemysł koncernów farmaceutycznych i wszechobecne reklamy wmawiają nam, że należy przyjmować leki na wszystkie nasze dolegliwości- niestety takie postępowanie prowadzi do niepożądanych skutków ubocznych.
Specjalnie dla uczestników naszych turnusów zapraszamy specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedza i praktyką, poprzez wykłady na temat funkcjonowania naszego organizmu, pokazują jak uruchomić mechanizmy, które prowadza do samoleczenia. Warsztaty z ergonomii postawy, pozwolą usunąć różne dolegliwości bólowe oraz nauczą jak zapobiegać uch przyczynom.
Poruszane są temat zarówno z odpowiednim żywienie, środowiskiem w jakim żyjemy, jak i wypoczynkiem.
Wykłady mają charakter warsztatowy, tak aby każda z obecnych osób mogła zadań pytanie i uzyskać odpowiedź.

Galeria zdjęć z pobytu w Ośrodku Rehabilitacji RehMedica