Nakolannik Magnetyczny

Wykonany z dzianiny Natural Żakard Active Silver – w procesie produkcyjnym wykorzystano dzianinę, pokrytą apreturą Sanitized T-2722, co oznacza, że wzbogacona została o aktywne jony srebra.
Dzianina Silver charakteryzuje się niezawodnym działaniem grzybobójczym oraz bakteriostatycznym. Blokując proces oddychania i odżywiania się bakterii, uniemożliwia ich funkcje życiowe. Jest odporna na pot i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Zadbaj o swoje zdrowie

Opis produktu

Wyrób medyczny zarejestrowany w bazie danych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w grupie: Wełniane Wyroby Rehabilitacyjne, jako Ocieplacz Rehabilitacyjny Wełniany Nakolannik Magnetyczny.

Zalecany jest do codziennego użytku. Niweluje dolegliwości bólowe, reumatyczne, artretyczne, pourazowe, a także nerwobóle.

Przeprowadzone badania użytkowe wyrobu potwierdzają, że znajduje on zastosowanie w rehabilitacji leczniczej oraz leczeniu i profilaktyce leczniczej schorzeń narządu ruchu, do których zaliczyć można:

 • stany po urazach i złamaniach,
 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • choroby zwyrodnieniowe stawów,
 • przewlekłe stany zapalne ścięgien, mięśni, powięzi i wiązadeł na tle reumatycznym.

Zalecany jest do codziennego użytku. Niweluje dolegliwości bólowe, reumatyczne, artretyczne, pourazowe, a także nerwobóle.

Przeprowadzone badania użytkowe wyrobu potwierdzają, że znajduje on zastosowanie w rehabilitacji leczniczej oraz leczeniu i profilaktyce leczniczej schorzeń narządu ruchu, do których zaliczyć można:

 • stany po urazach i złamaniach,
 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • choroby zwyrodnieniowe stawów,
 • przewlekłe stany zapalne ścięgien, mięśni, powięzi i wiązadeł na tle reumatycznym.

Wkładki /Aplikatory Magnetyczne – w wyrobie zastosowano wkładki /aplikatory, które emitują stałe pole magnetyczne o niskich wartościach indukcji 350-395 Gauss oraz do 2200 Gauss.

Pole magnetyczne pozytywnie wpływa na wzrost procesów oddychania komórkowego. Rozszerza naczynia krwionośne. Pobudza angiogenezę, czyli stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co pozytywnie wpływa np. na proces gojenia się ran. Zauważono również korzystne oddziaływanie na proces regeneracji tkanek. Zastosowanie wkładek magnetycznych wpływa tonizująco i stymulująco na funkcje organizmu człowieka. Wspomagają działania przeciwzapalnie, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.

Korzyści, wynikające ze stosowania produktów magnetycznych:

 • Przyspiesza odbudowę tkanek – zwiększony przepływ krwi i limfy sprawia, że tlen oraz białe krwinki są transportowane szybciej
 • Wyrównuje deficyty – szybszy przepływ krwi odpowiada za termoregulację, czyli odprowadzenie temperatury z miejsc stanu zapalnego, co zapobiega powstaniu i /lub ogranicza rozwój choroby.
 • Zmniejsza objawy bólowe – przyśpieszony przepływ białych krwinek wspomaga zwalczanie stanu zapalnego.
 • Odbudowuje tkankę mięśniową – prawidłowo dotlenione i odżywione komórki pozwalają na szybszą regenerację oraz wzmocnienie mięśni.

Dzianina Natural Żakard Active Silver – w procesie produkcyjnym wykorzystano dzianinę, pokrytą apreturą Sanitized T-2722, co oznacza, że wzbogacona została o aktywne jony srebra. Dzianina Silver charakteryzuje się niezawodnym działaniem grzybobójczym oraz bakteriostatycznym. Blokując proces oddychania i odżywiania się bakterii, uniemożliwia ich funkcje życiowe. Jest odporna na pot i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Korzyści wynikających ze stosowania dzianiny Silver:

 • Utrzymuje długotrwałą higieniczną świeżość.
 • Cechuje ją odporność na pranie i temperaturę.
 • Posiada wysoki komfort użytkowania.
 • Nie należy do nanotechnologii.
 • Spełnia standardy Oeko-Tex Standard 100.

Dzianina Wełniana – do produkcji wyrobu użyta została dzianina wełniana, wytworzona na licencji the Woolmark Company. Naturalne włókno wełniane posiada korzystne właściwości higieniczne i zdrowotne. Pozwala na  utrzymanie stałej ciepłoty ciała przy zmieniających się warunkach termicznych otoczenia. Zapobiega niekorzystnemu oddziaływaniu elektrostatycznemu, co wyraźnie zmniejsza napięcia mięśni chorobowo zmienionych. Szorstka powierzchnia włókna wełny pobudza zakończenia nerwowe (receptory skóry), co łagodzi dolegliwości bólowe.

Korzyści wynikające ze stosowania wełny:

 • Wspomaga uśmierzanie bólu – posiada właściwości wykorzystywane w rehabilitacji i profilaktyce leczniczej.
 • Zapewnia termoregulację – dzięki zdolności kurczenia i rozszerzania się, gwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza; ułatwia utrzymanie stałej temperatury ciała; nie dopuszcza do zapocenia i przegrzania organizmu.
 • Jest higroskopijna – potrafi przyjąć parę wodną w ilości odpowiadającej 1/3 własnej masy, nie sprawiając wrażenia wilgotnej w dotyku.
 • Jest antybakteryjna i samoczyszcząca – zawiera lanolinę, która, powlekając każdy włos, niszczy bakterie i roztocza.
 • Zapewnia łagodny mikromasaż – co pozytywnie wpływa na ukrwienie komórek.

Walory użytkowe – dzięki zastosowaniu elastycznego systemu mocowań łatwo dopasowuje się do ciała, nie krępuje ruchów, jest bezuciskowy, wygodny do noszenia pod ubraniem. Jest łatwy w konserwacji.

Wyrób spełnia wymagania ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2010, Nr 107, poz. 679 z późn. zm.) oraz wymagania Dyrektywy 93/42/EWG.

Wyrób spełnia wymagania zasadnicze określone w Załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U, z 2011, Nr 16, poz. 74), a wytwórca postępuje zgodnie z Załącznikiem 7 do ww. Rozporządzenia.

Wyrób został zaklasyfikowany do klasy 1, reguła 1 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych (Dz.U. z 2010, Nr 215, poz.1416).

Wyrób został oznakowany znakiem CE.   

Wyrób produkowany jest w Polsce.

Producent:
Torpol sp. z o.o. ul. Wały Piastowskie 1, 80-855 Gdańsk

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapytaj o produkt

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco ze swoim zdrowiem