Przyspiesz leczenie i popraw swoje samopoczucie

Przyspiesz leczenie i popraw swoje samopoczucie

W celu przyspieszenia leczenia i poprawy samopoczucia zaleca się wykonywanie serii ćwiczeń na macie rehabilitacyjnej MagneSilver. Terapia magnetyczna wspomaga rozciąganie mięśni i relaksację tkanek, dlatego też ćwiczenia wykonane na macie zwiększają ich efektywność. Dodatkowo ćwiczenia na macie pozytywnie wpływają na zwiększenie ruchliwości stawów oraz ulepszają krążenie krwi i rozgrzewają kończyny.

Ćwiczenie nr 1: autoterapia stawów krzyżowo-biodrowych

CEL: usuwanie bólu w dowolnej części lędźwi. Poprawa ruchomości stawów krzyżowo- biodrowych oraz zwiększenie ruchomości zginania stawu biodrowego. Rozciągnięcie tkanek miękkich otaczających staw.

Powtórzenia: 10 razy, 10 sekund

Seria ćwiczeń: 2 do 3 powtórzeń

Długość przerwy 30-60 sekund 

Intensywność: 50-70%

SPOSÓB WYKONANIA ĆWICZENIA:

Przed ćwiczeniem należy wykonać „rozgrzewkę” stawu biodrowego. Mogą to być np. krążenia w stawie krzyżowo- biodrowym oraz wolne ruchy zgięcia i wyprostu w biodrze w staniu. 

  1. Połóż się na macie magnetycznej w pozycji na plecach.
  2. Kręgosłup i głowę trzymaj prosto w jednej linii.
  3. Przyciągnij kolano do klatki piersiowej.
  4. Pogłębiaj zakres zgięcia w biodrze i rotacji w stawie krzyżowo- biodrowym.

Po przyciągnięciu kolana do klatki piersiowej dociskaj udo (kolano) w kierunku jeszcze większego zgięcia. Ćwiczenie to można wykonać według zasad PIR (poizometryczna relaksacja mięśni- utrzymanie lekkiego napięcia około 7 sekund po czym wdech i wydech ustami z pogłębieniem ruchu). W tym celu przed dociągnięciem kolana do klatki piersiowej, naciskaj przez chwilę(7 sekund) na ręce, kierując je w przeciwnym kierunku. Napięcie powtarzaj minimum 3 razy.

OCZEKIWANY EFEKT:

Uczucie rozciągania z tyłu- w okolicy stawów krzyżowo- biodrowych oraz w środku stawu biodrowego, na stronie pośladkowej. W przypadku dolegliwości bólowych zmniejsza się intensywność bólu.