Co powinieneś wiedzieć o Platformie Schumanna

Co powinieneś wiedzieć o Platformie Schumanna

Jak działa?

Platforma Schumanna  swoje działanie opiera na emitowaniu stymulujących i aktywujących bodźców, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu, odpowiada za to naturalne fizyczne zjawisko jakie występuje w przyrodzie- nazwane od imienia odkrywcy rezonansem Schumanna, zjawisko to tworzą  fale elektromagnetyczne pomiędzy Ziemią a jonosferą.

Jak ma wpływ na moje zdrowie?

Korzystanie z działania Platformy często jest zalecane podczas procesu rehabilitacyjnego. Korzystnie wpływa na układ mięśniowo- stawowy i kostny, wzmacnia całe ciało. Doprowadza do stopniowego stabilizowania kręgosłupa, wzmacnia siłę mięśniową i wpływa na wzrost skuteczności stosowanej fizjoterapii. Przyspiesza powrót do sprawności po operacjach i kontuzjach.

Ponadto Platforma Schumanna korzystnie wpływa na odporność, redukuje poziom stresu, zwiększa koncentrację i szybkość reakcji, pomaga przy problemach z zasypianiem.

Jaki ma wpływ na sylwetkę?

Korzystanie z Platformy Schumanna przyczynia się modelowania sylwetki, wpływa na przyspieszenie materii, redukcję cellulitu, a także odżywia i napina skórę.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg na Platformie Schumanna polega na umieszczeniu ciała w pozycji zaleconej przez rehabilitanta, może być to zarówno pozycja stojąca jaki i siedząca. Czasem rownież zalecane jest jednoczesne wykonywanie ćwiczeń kiedy pacjent jest na Platformie. Zabieg nie wywołuje dyskomfortu i jest całkowicie bezpieczny.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Nie zaleca się aby z zabiegu na Platformie Schumanna korzystały kobiety w ciąży, osoby z dużą nadwagą przekraczającą 200 kg, a także te które są bezpośrednio po złamaniu lub zabiegu operacyjnym czy jest u nich ryzyko odklejania się siatkówki oka.

 

Poniżej przedstawiamy galerię naszych Pacjentów, którym nasi rehabilitanci zalecili zabieg na Platformie Schumanna.